OKULISTYKA DZIECIĘCA

Diagnostyka i leczenie schorzeń oczu, zarówno u dzieci od 1 dnia życia, jak i dorosłych: USG tylnego odcinka, OCT przedniego i tylnego odcinka, topografia rogówki, pachymetria, tonometria, egzoftalmometria, diagnostyka zeza, diagnostyka niedowidzenia, badania dna oka u wcześniaków.

Główne zainteresowania:

  • okulistyka dziecięca

  • diagnostyka i leczenie zeza (zachowawcze/chirurgiczne)

  • neurookulistyka

Chirurgia:

  • drobne zabiegi chirurgiczne w obrębie aparatu ochronnego oka (powieki)

  • chirurgia zeza

Nasi lekarze

Dr n.med. Gracjana Fijałkowska-Cmokowicz

Dr n.med. Gracjana Fijałkowska-Cmokowicz

Dr n.med. Gracjana Fijałkowska-Cmokowicz FEBO jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Staż podyplomowy oraz staż specjalizacyjny odbywała w Szpitalu Kolejowym w Katowicach oraz w Klinice Okulistycznej w Katowicach. Tytuł europejskiego specjalisty okulistyki otrzymała w 2019 roku w Paryżu, a tytuł doktora nauk medycznych w marcu 2021 roku.

Pani doktor zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu, zarówno u dzieci od 1 dnia życia, jak i dorosłych. Jej główne zainteresowania to okulistyka dziecięca, diagnostyka i leczenie zeza oraz neurookulistyka. Należy do światowej organizacji World Society of Paediatric Ophthalmology and Strabismus , która zrzesza okulistów dziecięcych i strabologów na całym świecie oraz europejskiego towarzystwa European Strabismological Association. Aktywnie uczestniczy w krajowych oraz zagranicznych zjazdach naukowych, szkoleniowych oraz kursach. Prezentowała swoje prace m.in. w Hyderabadzie , Addis Abebie, Barcelonie, Paryżu. Odbyła miesięczny staż w zakresie Okulistyki Dziecięcej i Strabologii oraz Neurookulistyki w Szpitalu Moorfiellds Eye Hospital w Londynie oraz trzymiesięczny staż na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w Rotterdam Eye Hospital w Roterdamie pod okiem Pana Profesora Jana van Tjerda de Fabera. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych. Okulistyka to dla Pani doktor nie tylko praca, ale również pasja, którą stale rozwija.

Prywatnie jest zagorzałą miłośniczką zwierząt, dobrej muzyki i podróży.

Galeria

Recepcja Ochaliczówka

Recepcja psychiatria
i psychoterapia

+48 518 041 005
+48 574 974 407

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek

8.00 – 20.00

OFERUJEMY

Wysoką jakość świadczonych usług medycznych

Kompleksową opiekę nad pacjentem.

Łatwy dostęp do usług medycznych – dostępność terminów

Specjalistyczne wsparcie w terapii podstawowej