PSYCHOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY
NASZE TERAPEUTKI
Pani Grażyna Barańska w 2000 roku ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Dotychczasowe doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Zabrzu, oraz jako psycholog szkolna w placówkach oświaty w Zabrzu. Ukończyła szkolenia i kursy zawodowe, aby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą pomocy psychologicznej i terapeutycznej.
Ukończyła szkołę psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jest certyfikowaną psychoterapeutką (EAGT). Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG) oraz European Association for Gestalt Therapy (EAGT).
Od 1998 roku pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami. Dzieci są dla mnie inspiracją. Wiele się od nich nauczyłam. Mają wiele odwagi, potrafią być szczere, autentyczne i zaciekawione światem. Zdarza się, że borykają się z problemami i tracą swoją dziecięcą radość. Nie rozumieją co się z nimi dzieje, nie chcą martwić bliskich i zostają z tym same, przez co tracą swoją spontaniczność.
Mam takie przekonanie, że system rodzinny ma ogromny wpływ na to jak funkcjonuje dziecko. Dlatego też w psychoterapii dzieci zapraszam do współpracy rodziców, ponieważ oni najlepiej znają swoje dzieci i razem możemy działać na rzecz ich dziecka. Zarówno dzieci jak i młodzież w psychoterapii mogą uzyskać wsparcie oraz zdobyć umiejętności niezbędne do satysfakcjonującego życia.
Pani Grażyna Barańska w Centrum Zdrowia „OCHALICZÓWKA” prowadzi psychoterapię grupową dla młodzieży oraz grupę rozwojową dla młodych dorosłych „Razem w świat” oraz psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych.
Psychoterapia grupowa odbywa się raz w tygodniu, może w niej uczestniczyć maksymalnie 8 osób. Prowadzona jest w nurcie Gestalt w oparciu o relację w „Tu i Teraz” oraz pracę z ciałem. Udział w grupie poprzedzony jest wstępną rozmową z rodziną.
W celu umówienia terapii indywidualnej i grupowej prosimy o kontakt pod nr tel. +48 664 755 098.
Katarzyna Straś
Pani Katarzyna Straś ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W Towarzystwie Psychoprofilaktycznym w Warszawie nabyła umiejętność pracy metodą społeczności terapeutycznej, którą wykorzystuje w leczeniu zdrowia psychicznego i demoralizacji. Ukończyła szkolenia zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą o tematyce więzi i przywiązania, traumy wczesnodziecięcej oraz prób s. i myśli suicydalnych. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji
W Centrum Zdrowia „OCHALICZÓWKA” prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży (od 12 roku życia) i dorosłych, oraz grupową dla młodzieży i grupę rozwojową dla młodych dorosłych „Razem w świat”. Psychoterapia grupowa odbywa się raz w tygodniu, może w niej uczestniczyć maksymalnie 8 osób. Prowadzona jest w nurcie Gestalt w oparciu o relację w „Tu i Teraz” oraz pracę z ciałem. Udział w grupie poprzedzony jest wstępną rozmową z rodziną.
W psychoterapii grupowej można doświadczyć poczucia bliskiego kontaktu z ludźmi, opartego na życzliwości, wsparciu, akceptacji i zrozumieniu. Pacjent ma możliwość poznawać siebie w relacji z innymi w pełnej otwartości na uczucia, myśli i przekonania. Otrzymuje informacje zwrotne na swój temat, uczy się rozpoznawać swoje potrzeby i dbać o swoje oraz innych granice. Uczy się nazywać uczucia i w swoim zdrowieniu korzystać ze świadomości swojego ciała. Nabywa umiejętność rozpoznawania swoich potrzeb, korzystania z pomocy innych i wyrażania siebie w sposób indywidualny, jedyny, niepowtarzalny. Dzięki grupie młody człowiek może odpowiedzieć sobie na pytanie „Kim jestem?”. Ma możliwość nawiązać bliskie relacje z rówieśnikami i w nowy sposób radzić sobie ze swoją pustką, smutkiem czy innymi emocjami, które w ciągu życia są nieuniknione.
Psychoterapia grupowa jest metodą pracy, w której można nauczyć się odpowiedzialności za jakość swojego życia. Prowadząca grupę ukończyła całościowe szkolenie psychoterapii w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Praca z młodzieżą zawsze była jej pasją, zajmowała się rozwojem dzieci, wychowaniem, rodzicielstwem i rodzicielstwem zastępczym.
W celu umówienia terapii indywidualnej i grupowej prosimy o kontakt pod nr tel. +48 606 448 078.
Magdalena Hadryś
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, dyplomowaną psycholożką o specjalizacji sądowo – klinicznej osób dorosłych. Jako psycholog posiadam również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą i ich rodzinami.
Ukończyłam m. in. 4 – letnie Studium Treningu Grupowego i Psychoedukacji w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej, Podyplomowe Studia Psychokorekcji Zaburzeń Zachowania Dzieci i Młodzieży, Szkołę Trenerów METRUM oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych. Przez wiele lat byłam psychologiem oraz współprowadzącą Stowarzyszenia na rzecz dzieci z Zespołem Aspergera „ASPIRACJE. W ramach stowarzyszenia prowadziłam również grupę wsparcia dla rodziców oraz treningi umiejętności psychospołecznych dla dzieci oraz młodzieży. Od 4 lat wspieram jako psycholog oraz członek komisji rewizyjnej przy młodzieżowym Stowarzyszeniu „Zintegrowana Grupa Ratowniczo – Poszukiwawcza”. Obszarem działań w ramach stowarzyszenia jest promocja i ochrona zdrowia, organizacja kursów z pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczenia medyczne, poszukiwania osób zaginionych.
W swojej pracy zwolenniczką pracy w konwekcji psychoanalitycznej, jednak korzystam również z zasobów takich podejść jak: poznawczo – behawioralne, humanistyczne. Ponadto czerpie inspiracje oraz poszerzam swoją wiedze w zakresie psychoanalizy jungowskiej oraz wiedzy związanej z klinicznym podejściem neuropsychologicznym. Rodzaj wsparcia udzielanego pacjentom elastycznie dostosowuje do ich potrzeb zgodnie z zasadami etyki zawodowej, ponadto poddaje swoją parce systematycznej superwizji.
W Ochaliczówce Pani Hadryś prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży, oraz dorosłych.
Wykonuje również diagnostykę kliniczną chorób, zaburzeń psychicznych.
W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 518 041 005.
Dr Magdalena Organ
Pani Dr. Magdalena Organ ukończyła psychologię w Uniwersytecie Śląskim oraz Gender & Culture Studies w Central European University w Budapeszcie.
Interdyscyplinarny doktorat z feministycznej krytyki literackiej, psychoanalizy, psychologii i kulturoznawstwa obroniła w Uniwersytecie Śląskim pod kierunkiem profesor Krystyny Kłosińskiej. Akredytowana superwizor Izby Coachingu. Uczestniczyła w wielu kursach specjalistycznych( m.in terapii narracyjnej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach), w kraju i za granicą.
Pracuje w nurcie psychologii głębi i analiz jungowskiej, do czego przygotował ją kurs psychologii analitycznej i psychoterapii jungowskiej w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej oraz szkolenie zaawansowane (II stopnia) w psychoanalizie jungowskiej Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej. Obecnie kandydatka (router) w szkoleniu analitycznym Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej i przyjęta na indywidualną ścieżkę szkoleniową IAAP z siedzibą w Zurichu (Szwajcaria).
W Centrum Zdrowia „Ochaliczówka” prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
W celu umówienia terapii prosimy o kontakt pod nr tel. +48 505 741 836.
Ewa Toporska
Jestem pedagog i psychoterapeutką w trakcie całościowego szkolenia w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie: „Psychoterapia systemowa i psychodynamiczna rodzin, par i pacjentów indywidualnych”, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i mającego atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, gdzie nabyłam umiejętności do prowadzenia terapii dzieci i młodzieży w różnych podejściach terapeutycznych jak również prowadzenia interwencji kryzysowej.
Ukończyłam również Studium Reintegracji Społecznej prowadzone przez Towarzystwo Psychoprofilaktyczne w Warszawie. Byłam uczestniczką szeregu szkoleń specjalistycznych.
Uczestniczę w terapii własnej a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam pracując z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym w Świetlicy Środowiskowej, Placówce Opiekuńczo Wychowawczej a także będąc Zawodową Rodziną Zastępczą.
Oferuję profesjonalną pomoc i wsparcie osobom:
- – w stanach depresyjnych, zaburzeniach nastroju
- – z dolegliwościami psychosomatycznymi
- – doświadczających fobii i innych zaburzeń lękowych
- – doświadczających problemów w relacjach
- – mających problemy rodzinne i wychowawcze
- – przeżywających kryzys w związku
- – przeżywająch żałobę, stratę
- – które doświadczają poczucia, że stoją na życiowym zakręcie, czy utknęły w martwym punkcie.
W Centrum Zdrowia „OCHALICZÓWKA” oferuję pomoc indywidualną dla młodzieży od 14rż oraz osób dorosłych, pracuję również z parami i rodzinami.
W celu umówienia terapii prosimy o kontakt pod nr tel. +48 883 748 778
Małgorzata Rudy
Swoją wiedzę i praktykę zdobywałam również studiując Psychoterapię Poprzez Ciało – praca z traumą – w Beskidzkim Instytucie Psychoterapii, gdzie uczyłam się wielu różnych metod pracy zarówno z układem nerwowym człowieka jak i z umysłem, dzięki czemu rozwinęłam się w stosowaniu integratywnego podejścia w psychoterapii.
Uważam, że esencją każdej terapii jest człowiek – każdy inny i wyjątkowy ze swej natury, dopiero następną w kolejności rolę odgrywa metoda terapeutyczna.
Od czterech lat studiuje w Instytucie Terapii Psychosomatycznej gdzie ukończyłam trzy letnią szkołę Somatic Experiencing – jestem certyfikowaną praktyczką (SEP) terapeutką tej metody pracy z wszelkimi traumami według autorskiej metody Petera Levina.
Aktualnie jestem w rocznym treningu Integral Somatic Psychology u dr Raja Selivana.
Swoje doświadczenie zbierałam w Środowiskowym Domu Samopomocy Społecznej w Chorzowie, na setkach godzin praktyk w grupach i warsztatach terapeutycznych oraz praktyce własnej w gabinecie.
Zdobywanie nowych umiejętności nie tylko sprawia mi radość ale również autentycznie mnie interesuje, Uczenie się od terapeutów z całego świata daje wiele perspektyw a wykorzystywanie ich w mojej codziennej praktyce z klientem, oraz wspólna obserwacja postępów daje niesamowitą satysfakcję z pracy.
Cenne jest dla mnie podejście ericksonowskie, w którym praca terapeutyczna odbywa się metodą małych kroków dzięki którym klient odkrywa własne zasoby indywidualne i rodzinne, a poprzez to może uruchomić swój twórczy potencjał do zmiany.
Ogromnie ważne dla mnie jest traktowanie człowieka holistycznie jako całość, żeby umożliwić mu zaprzyjaźnienie się ze swoim ciałem i umożliwić wsłuchanie się w sygnały płynące z niego.
Jeżeli czujesz się zagubiony/a, jesteś zniechęcony lub straciłaś poczucie sensu , dręczą cię różne stany lękowe , chroniczny stres, problemy emocjonalne, masz mało energii życiowej i szukasz dla siebie właściwych kierunków, dróg – możemy razem nad tym popracować. Terapia to współpraca, dobra relacja bywa uzdrawiająca.
Prowadzę sesje osób dorosłych oraz par. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów z całego świata.
Prywatnie kocham naturę, jazdę konną, psy, uwielbiam podróżować, wiedza o człowieku to moja pasja, interesuje się tez sztuką oraz filmem.
Sesje mogą odbywać się również w języku angielskim (Psychotherapy in English is available).
Zapisy zapraszam pod numerem telefonu: 602815458
Danuta Hawrylewicz
jestem pedagożką, logopedką, terapeutką, od ponad dwudziestu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, w tym rodzicami/opiekunami. Na co dzień zajmuję się diagnozą przyczyn trudności szkolnych, emocjonalno – społecznych oraz terapią.
W „Ochaliczówce” przeprowadzam diagnozy:
- w kierunku spektrum autyzmu z wykorzystaniem m.in. narzędzia ADOS 2 , ASRS
- w kierunku uwagi słuchowej/przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem platformy Neuroflow oraz metody Johansena
- w kierunku nadpobudliwości psychoruchowej z wykorzystaniem platformy MOXO
- dysleksji, dysortografii, dyskalkulii
- gotowości szkolnej dziecka
- logopedyczne u dzieci przedszkolnych i szkolnych.
Od września 2024r. rozpoczynam kolejny (czwarty) nabór do cyklu zajęć grupowych – treningu umiejętności społecznych (TUS) dla dzieci przedszkolnych od 6 roku życia i szkolnych do 12 roku życia. Oferuję także indywidualną terapię trudności szkolnych i wynikających ze spektrum autyzmu, terapię logopedyczną dzieci od 4 roku życia oraz treningi słuchowe (metodą Johansena, Neuroflow) zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych, ukierunkowane na zmniejszanie nadwrażliwości słuchowych, poprawę koncentracji i przetwarzania słuchowego.
Wsparciem obejmuję także rodziców dzieci, udzielając im wychowawczych porad, konsultacji.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam przede wszystkim jako pedagożka w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz placówkach oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe) jako diagnostka i terapeutka, realizatorka grup wsparcia dla rodziców i nauczycieli, w tym Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.
Ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną i pedagogikę społeczną z terapią pedagogiczną na WSP w Częstochowie, tyflopedagogikę na UMCS w Lublinie. Posiadam również kwalifikacje z zakresu logopedii, wczesnego wspomagania rozwoju, zarządzania oświatą, uprawnienia do prowadzenia treningów umiejętności społecznych z dziećmi i młodzieżą oraz warsztatów dla rodziców i wychowawców, w tym Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, posługiwania się różnymi narzędziami diagnostycznymi w diagnozie pedagogicznej i logopedycznej, prowadzenia terapii behawioralnej z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu.
Więcej na www.fipelo.pl
Monika Wójcik
Jestem psychologiem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Psychologię o specjalności klinicznej ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Pracuję z młodzieżą od 13 roku życia i osobami dorosłymi.
W 2014 roku uzyskałam certyfikat Racjonalnej Terapii Zachowania Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Ukończyłam również I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Obecnie jestem w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, którego jestem członkiem. Dbając o jakość procesów terapeutycznych swoją pracę poddaję regularnej superwizji grupowej i indywidualnej u certyfikowanego superwizora PTTPB. W swojej pracy wykorzystuje również elementy Terapii Schematów i ACT. Szczególny obszar moich zainteresowań to leczenie zaburzeń lękowych, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego i wsparcie kobiet w okresie starań o dziecko i ciąży. Jestem jedną ze specjalistek projektujących i prowadzących cykl spotkań dla kobiet w ciąży.
Odbyłam praktyki zawodowe na Oddziale Psychiatrii Dziennej Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Współpracowałam z Fundacją Zdrowego Życia prowadząc psychoedukację dla pacjentów z cukrzycą. Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Trenerów Biznesu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Pracowałam jako trenerka w środowisku biznesowym projektując i prowadząc szkolenia m.in. z radzenia sobie ze stresem, wystąpień publicznych, budowania zespołu i komunikacji. Zapraszam na konsultacje również osoby, które chcą poprawić swój warsztat lub przełamać swój lęk związany z wystąpieniami publicznymi.
Jako psycholog stale poszerzam swoją wiedzę korzystając z literatury i biorąc udział w licznych szkoleniach związanych z pracą terapeutyczną. Wspieram pacjentów w drodze do poprawy relacje z innymi, jak i z samym sobą.
Zapraszam do kontaktu pod numerem 737 460 604.
OFERUJEMY
Wysoką jakość świadczonych usług medycznych
Kompleksową opiekę nad pacjentem.
Łatwy dostęp do usług medycznych – dostępność terminów
Specjalistyczne wsparcie w terapii podstawowej