NA CZYM POLEGA LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU
Zabieg laserowej korekcji wady wzroku ma na celu zlikwidowanie wady wzroku , tak aby uwolnić pacjenta od konieczności noszenia okularów i soczewek kontaktowych. Zabieg polega na precyzyjnym, laserowym wymodelowaniu kształtu rogówki, tak aby obraz otaczającego świata był ogniskowany dokładnie na siatkówce. Stosowane przez nas nowoczesne lasery excimerowy i femtosekundowy pozwalają na skorygowanie krótkowzroczności , nadwzroczności, astygmatyzmu a także starczowzorczności.
ZAKRES KORYGOWANYCH WAD
Zakres możliwej korekcji uzależniony jest od indywidualnych parametrów anatomicznych każdego oka. Możliwość korekcji wady oceniana jest zawsze indywidualnie podczas szczegółowego badania kwalifikacyjnego. Średni zakres korekcji laserowej to :
Przy wadach przekraczających powyższe wartości , lub uwarunkowaniach anatomicznych uniemożliwiających korekcję laserową w naszym ośrodku oferujemy alternatywne metody korekcji wad wzroku jak wszczepianie soczewek fakijnych przednio i tylnokomorowych, refrakcyjna wymiana soczewki.
METODY KOREKCJI LASEROWEJ
Metody laserowej korekcji wady wzroku dzielimy na powierzchowne , warstwowe i mikrosoczewkowe. Metody powierzchowne PRK i EBK polegają na usunięciu nabłonka rogówki i następnie wymodelowaniu powierzchni rogówki celem korekcji wady wzroku, nabłonek musi się zregenerować, co trwa około 2 doby , po tym czasie ostrość wzroku zaczyna się stabilizować. Metody warstwowe – złotym standardem jest stosowany w naszym ośrodku Femto LASIK polegający na delikatnym wypreparowaniu płatka rogówki grubości około 100- 120 mikrometrów , następnie płatek zostaje podniesiony i wykonuje się korekcję wady – modulację kształtu rogówki laserem excimerowym. Po uzyskaniu pożądanego kształtu płatek rogówki wraca na swoje miejsce. Po zabiegu FemtoLASIK praktycznie nie ma dolegliwości bólowych i użyteczne widzenie mamy już kilka godzin po zabiegu.
Metody mikrosoczewkowe polegają na wypreparowaniu w środku rogówki tzw. lentikuli czyli cieniutkiego dysku tkanki , którego wielkość i kształt zależy od wielkości i rodzaju wady. Wypreparowana lentikula jest usuwana przez maleńkie ok 3-4 mm nacięcie w rogówce. Uzyskanie ostrego widzenia następuje zwykle w 1-2 dobie po zabiegu.
KWALIFIKACJA DO KOREKCJI LASEROWEJ
Aby mieć pewność że zabieg będzie bezpieczny dla pacjenta oraz celem oceny szans na pełną korekcje wady niezbędne jest gruntowne przebadanie stanu oczu , a także zebranie informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjenta. Badanie kwalifikacyjne obejmuje szereg badań , oceniających wadę wzroku , budowę, grubość i kształt rogówki, stan soczewki siatkówki i nerwu wzrokowego. Zawsze badanie to wymaga zakropienia kropli rozszerzających źrenicę i wyłączających akomodację . Około 2-3 godziny po zakropieniu tych kropli ostrość widzenie jest pogorszona należy wiec przygotować się aby móc pozostać w naszej placówce do powrotu normalnego widzenia , lub zabrania ze sobą kierowcy. Osoby noszące soczewki kontaktowe miękkie powinny zdjąć je na ok 5-7 dni przed badaniem kwalifikacyjnym, w przypadku soczewek twardych lub ortokorekcyjnych powinno to być 4 tygodnie przed badaniem, czasami wymagane jest kilkakrotne badanie topografii rogówki w tych przypadkach i przerwa ta może się jeszcze wydłużyć.
Cennik Laserowa Korekcja Wad Wzroku
Nasi lekarze

Dr n. med Krzysztof Ochalik

Dr n. med. Beata Bubała – Stachowicz
OFERUJEMY
Wysoką jakość świadczonych usług medycznych
Kompleksową opiekę nad pacjentem.
Łatwy dostęp do usług medycznych – dostępność terminów
Specjalistyczne wsparcie w terapii podstawowej